Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Iglaste

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Jodła kaukaska - Abies nordmanniana
Cena: 0,01 zł
Jodła kaukaska - Abies nordmanniana Drzewo szybko rosnące, dorasta do 35 m wys. Korona regularna, stożkowata. Igły ciemnozielone, błyszczące, od dołu z dwoma białymi paskami, gęsto ułożone na pędzie. Szyszki cylindryczne, dojrzałe ciemnobrązowe. Odmiana wymaga wilgotnych, żyznych gleb. Szcz
Jodła kaukaska 'Golden Spreader' - Abies nordmanniana 'Golden Spreader'
Cena: 0,01 zł
Jodła kaukaska 'Golden Spreader' - Abies nordmanniana 'Golden Spreader' Karłowa odmiana o powolnym wzroście i krzaczastym pokroju. Po 15 latach osiąga ok. 1,5 m wys. Igły krótkie, żółte. Wymaga dosyć żyznych i wilgotnych gleb. Polecana do ogrodów skalnych.
Jodła kaukaska 'Pendula' - Abies nordmanniana 'Pendula'
Cena: 0,01 zł
Jodła kaukaska 'Pendula' - Abies nordmanniana 'Pendula' Odmiana o nietypowym, krzywym wzroście. Jej pędy delikatnie zwisają. Igły zielone, błyszczące, od spodu z dwoma białymi paskami. Lubi stanowiska słoneczne do półcienistych. Polecana jest do małych ogrodów.
Jodła kaukaska 'Robusta' - Abies nordmanniana 'Robusta'
Cena: 0,01 zł
Jodła kaukaska 'Robusta' - Abies nordmanniana 'Robusta' Drzewo charakteryzujące się szerokostożkowym pokrojem i szybkim wzrostem oraz ciemnozielonym zabarwieniu igeł. Osiaga do 10 m wysokości i 1 m szerokości. Dobrze rośnie na glebach urodzajnych i wilgotnych. Polecana do duzych ogrodów oraz parków.
Jodła kaukaska Pendula
Cena: 45,00 zł
Jodła kaukaska Pendula
 
Jodła kaukaska Pendula
Abies nordmanniana Pendula
Jodła koreańska
Cena: 25,00 zł
Jodła koreańska

 

Jodła koreańska

 Abies koreana

 

 

Jodła koreańska to wspaniała roślina o dużych walorach ozdobnych .

Rośnie bardzo wolno, tworząc gęste korony o idealnym, szeroko stożkowatym pokroju, z gałęziami ułożonymi w regularnych, poziomych piętrach.

Gęsto osadzone na pędach, krótkie igły sterczą łukowato ku górze. Są one dwubarwne : z wierzchu ciemnozielone i błyszczące, spodem kredowobiałe.

 

Jodła koreańska w ciągu pierwszych 10 lat wytwarza sterczące, niebieskofioletowe szyszki.

Często osadzone rzędem na gałęziach i przypominające świeczki.

 

Jodła ta lubi wilgotne, słoneczne lub lekko ocienione stanowiska. Jest rośliną wytrzymałą na mróz. Lubi gleby żyzne, wilgotne, od kwaśnych po lekko zasadowe.

Dorasta zwykle do 5-7m, a w sprzyjających warunkach może osiągnąć 15m wysokości.

 

Wysokość po 10 latach : 1,5 - 2,5m , szerokość 1,2 – 1,5m
 
 
 
Jodła koreańska - Abies koreana
Cena: 0,01 zł
Jodła koreańska - Abies koreana Drzewo wolno rosnące, o gęstej szerokostożkowej koronie. Dorasta do 10-15m wys. Igły z wierzchu ciemnozielone, od spodu kredowobiałe. Szyszki niebiesko-fioletowe, do 7cm długości, ustawione pionowo do góry, pojawiają się już na bardzo młodej roślinie. Odm
Jodła koreańska 'Aurea' - Abies koreana 'Aurea'
Cena: 0,01 zł
Jodła koreańska 'Aurea' - Abies koreana 'Aurea' Bardzo dekoracyjna odmiana, o wąskostożkowym pokroju. Ma zwartą i zagęszczoną budowę oraz wolny wzrost. Młodociane wiosenne igły przebarwione są na kolor jasnozłocisty, mocno kontrastujący z zielonym zeszłorocznym.
Jodła koreańska 'Blauer Eskimo' - Abies koreana 'Blauer Eskimo'
Cena: 0,01 zł
Jodła koreańska 'Blauer Eskimo' - Abies koreana 'Blauer Eskimo' Wolno rosnąca odmiana, osiągająca po 15 latach 3 m wys. Pokrój ma stożkowy, gęsty. Igły mają nalot woskowy. Polecana jest na skalniaki, do małych ogrodów, pojemników.
Jodła koreańska 'Blauer Pfiff' - Abies koreana 'Blauer Pfiff'
Cena: 0,01 zł
Jodła koreańska 'Blauer Pfiff' - Abies koreana 'Blauer Pfiff' Wolno rosnąca odmiana o pokroju nieregularnego stożka. Igły ma niebieskozielone.
Jodła koreańska 'Cis' - Abies koreana 'Cis'
Cena: 0,01 zł
Jodła koreańska 'Cis' - Abies koreana 'Cis' Odmiana o pokroju płaskokulistym, wolno rosnąca, po 10 latach osiąga wysokość 30-50 cm. Idealna na skalniaki, nie ma ryzyka przerośnięcia. Preferuje gleby żyzne i wilgotne.
Jodła koreańska 'Kristallkugel' - Abies koreana 'Kristallkugel'
Cena: 0,01 zł
Jodła koreańska 'Kristallkugel' - Abies koreana 'Kristallkugel' Wolno rosnąca odmiana o kulistej i gęstej, spłaszczonej koronie, szepiona na pniu.
Click Shop | Hosting home.pl